МОН отримає грант у розмірі 8,5 млн євро на підтримку проєкту щодо розбудови оновлених закладів професійної освіти

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ)та Міністерство освіти і науки України уклали угоду для впровадження проєкту «Програма підтримки професійно-технічної освіти в Україні». Угода передбачає надання гранту ЄС у розмірі 8,5 млн євро. Кошти будуть спрямовані на надання допомоги для ефективної підготовки проєкту, його провадження і реалізації процедур закупівель, а також на комунікаційні цілі.

«Сучасна система професійної освіти – це необхідний крок на шляху до відбудови України. Вона має бути інноваційною, гнучкою, інклюзивною, а також орієнтованою на розвиток людського потенціалу. Водночас неможливо говорити про великі зміни в системі без ґрунтовних, фактичних змін у самих профтехах. А тому фінансування від ЄС та ЄІБ буде спрямовано саме на реконструкцію і модернізацію безпосередньо закладів професійної освіти, що дозволить створити фундамент для подальшої трансформації», – зазначив міністр освіти і науки України Лісовий Оксен.

Цей грант доповнює кредитну угоду ЄІБ у розмірі 58 млн євро, яку підписали у 2021 році для фінансування будівництва, реконструкції та модернізації наявних закладів професійної освіти, а також для подальшого підвищення інтересу до професійної освіти серед молоді.

Першочергово кредит мав на меті підтримати одну з головних цілей у межах пріоритетів регіону Східного партнерства після 2020 року – побудова стійких, сталих та інтегрованих економік, у яких особливу увагу надають потребі інвестувати в людей, зокрема у молодь. Кредит також доповнював упровадження програми Європейського Союзу «EU4Skills: кращі навички для сучасної України».

За матеріалами МОН